خانه

کار گروهی برای غلبه بر خستگی موثر است

نویسنده مقاله:
نتایج یک مطالعه جدید نشان داده است افرادی که بعنوان یک تیم با هم کار می‌کنند، مهارت‌های بهتری را در زمینه حل مشکلات از خود بروز می‌دهند در حالی که در کار انفرادی اشخاص بیشتر با خستگی خود مواجه می‌شوند و مهارت‌های آنها کاهش می‌یابد.
به گزارش ایسنا، دکتر دانیل فرینگز متخصص و سخنران ارشد روانشناسی اجتماعی در دانشگاه بانک جنوبی لندن در این باره می‌گوید: گروه‌های کاری انگیزه بالاتری برای بهتر کارکردن دارند و اعضای گروه می‌توانند راه‌حل‌های خود را با هم مقایسه کنند تا به بهترین تصمیم گیری دست پیدا کنند. آنها همچنین زمانی که خسته می‌شوند در کارهای گروهی بهتر می‌توانند به هم کمک کنند و در نهایت خستگی کمتر روی نتیجه کار آنها تاثیر می‌گذارد.
به گزارش روزنامه دیلی میل، این یافته حاصل مطالعه روی 171 کارآموز افسر ارتش است که مهارت‌های حل مشکل در آنها طی یک تمرین آموزشی آخر هفته مورد ارزیابی قرار گرفت.
نتایج بررسی‌ها نشان داد سربازان در کارهای انفرادی وقتی خسته می‌شوند خیلی ضعیف‌تر در تمرینات عمل می‌کردند اما در کارهای گروهی حتی با وجود خستگی باز هم بازده خوبی داشتند.
متخصصان چنین نتیجه گرفتند در مواقعی که خستگی موجب اختلال در کارها می‌شود بهتر است تصمیمات به طور گروهی و جمعی اتخاذ شوند.
این یافته در مجله آنلاین «روانشناسی آزمایشی» سایت وابسته به انجمن روانشناسی آمریکا منتشر شده است.
 

فایل متن مقاله