خانه

بازتاب گسترده نخستین نشست خبری مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در رسانه‌های کشور

بازتاب گسترده نخستین نشست خبری مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در رسانه‌های کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، دکتر سیدتقی نوربخش در این نشست 2 ساعته که با استقبال گسترده از سوی رسانه‌ها مواجه شد گزارشی از عملکرد 100 روز اخیر سازمان ارائه کرد و سپس به سئوالات خبرنگاران پاسخ داد.
خبراین نشست بلافاصله در اکثر خبرگزاری‌ها وسایت‌های خبری درج شد و روز بعد، اکثر روزنامه‌های سراسری هم به انتشار آن پرداختند.
واحد مرکزی خبر با انتخاب تیتر «پوشش بیمه‌ای 50 هزار کارگر ساختمانی تا 3 ماه آینده»، روند بیمه‌ای کارگران ساختمانی را بررسی کرد و در خبر دیگری با عنوان بازنگری در روش پرداخت حقوق مدیران سازمان تأمین‌اجتماعی به موضوعاتی مانند ماجرای چک تأمین‌اجتماعی به زنجانی و هزینه بودجه شمول و غیرشمول برای بیمه‌شدگان پرداخت.
اخبار مربوط به نشست مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی در بخش‌های مختلف خبر رادیو و تلویزیون پخش و به سمع و نظر بینندگان و شنوندگان رسید، بخش خبری 20 و 30 شبکه دوم نیز به طور مفصل مطالب مطروحه در این نشست پرداخت.
براین اساس، در خبرگزاری جمهوری‌اسلامی ایران (ایرنا) دو خبر از نشست مدیرعامل سازمان پوشش داده شد. در اولین خبر با عنوان "راه‌اندازی سیستم IT و ارجاع داخلی در سازمان تأمین‌اجتماعی" به گزارش کاملی از این نشست با موضوعات بیمه کارگران ساختمانی، نظام ارجاع، بیمه هنرمندان و وصولی حق‌بیمه به صورت اینترنتی، پرداخت مطالبات مراکز طرف قرارداد پرداخته شد وخبر دیگرآن رسانه "حضور زنان واضافه‌کاری در مشاغل سخت و زیان‌آورممنوع است "بود.
همچنین تیتر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) برای پوشش خبری نشست عناوین "افزایش حداقل 18 درصدی حقوق مستمری‌بگیران در سال 93" و "خواستار بازنگری در پرداخت حقوق مدیران هستم" بود که در ادامه به گزارش کاملی از موضوعات مطرح شده بیمه کارگران ساختمانی، کسری بودجه، بدهی دولت و همسان‌سازی حقوق مستمری‌بگیران و آمار بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران پرداخت.
براساس این گزارش، خبرگزاری مهر عنوان "اعلام جزئیات اجرای بیمه زنان خانه‌دار" و "کسر 5 هزار میلیارد تومانی تأمین‌اجتماعی" را برای نشست خبری دکتر نوربخش انتخاب کرد و موضوعاتی از قبیل بیمه زنان خانه‌دار، اجرای قانون مشاغل سخت و زیان‌آور، همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، واگذاری معادل گل‌گهر، ماجرای تحقیق و تفحص، بخشودگی جرائم بیمه‌ای، 170 قلم داروی بیمه‌شده را در خبر خود گنجاند.
خبرگزاری موج با انتشار خبر "چشم‌انتظاری 2 میلیون کارگر برای پوشش بیمه‌ای خود" و "کاهش یک‌درصدی پرداخت مساوی 450 میلیون تومان تزریق اعتبار" گزارش کاملی از نشست دکتر نوربخش را بر روی خروجی خود قرار داد و خبر تنظیم شده نشست دکتر نوربخش در پایگاه اطلاع‌رسانی تأمین اجتماعی رانیز پوشش داد.
خبرگزاری فارس2 خبر ازنشست خبری مدیر عامل سازمان تأمین‌اجتماعی را منتشر کرد. در خبر اول خود تیتر" احتمالاً حقوق مستمری‌بگیران حداقل 18 درصد افزایش می‌یابد/ محدودیتی برای بیمه زنان خانه‌دار نداریم " ودر خبر دوم خود عنوان" ماجرای چک 5/3 میلیون یورویی تأمین‌اجتماعی به زنجانی / پاداش غیرمتعارف" را انتخاب کرد ودر هریک از آنها به پوشش کامل نشست پرداخت.
خبرگزاری کار ایران (ایلنا) 2خبر ویک گزارش تصویری ازنشست دکتر نوربخش تهیه کرد.در خبر این خبرگزاری با عنوان" پرداختی‌های تأمین‌اجتماعی را شفاف می‌کنیم "به مسائل مانند  بازنگری در پرداخت مزایای انگیزشی به مدیران و صرف منابع شمول و غیرشمول برای بیمه‌شدگان پرداخته شد وخبر دیگری از این مراسم با عنوان قطع بیمه هنرمندان ،نویسندگان وروزنامه نگاران برطرف شده است در خروجی این خبرگزاری قرار گرفت .
خبرگزاری آنا با انتخاب تیتر"مکانیزم دستمزد و پاداش به مدیران تأمین‌اجتماعی باید مشخص شود/ بلاک چک‌های تضمینی سازمان" گزارشی کاملی از مباحث مطرح شده در این نشست به همراه گزارش تصویری تهیه کرد.
خبرگزاری دانشجو با2 عنوان" خبرنگاران به راحتی بیمه می‌شوند/ افزایش اعتبار دفترچه‌های بیمه "و "باید سن بازنشستگی افزایش پیدا کند/ برای پرداخت مستمری بازنشستگان با کسری بودجه مواجه هستیم "به تشریح کامل این مراسم پرداخت.
خبرگزاری پانا وشبستان با انتخاب تیتر "افزایش حقوق 18 درصدی مستمری‌بگیران در سال 93 "به ارائه گزارش کاملی از نشست دکتر نوربخش پرداخت.
خبرگزاری تسنیم 2 خبر از این مراسم تهیه کردو در خبر اول خود" نشست خبری رئیس سازمان تأمین‌اجتماعی "را به عنوان تیتر مطرح کرد وعنوان خبر بعدی خود را" احتمال بازنگری در مزایای انگیزشی کارکنان سازمان تأمین‌اجتماعی" قرارداد وموضوعاتی مانند آمار بیمه‌شدگان  سن بازنشستگی، تحقیق و تفحص مجلس، کسری بودجه 5 هزار میلیارد تومانی را در خبر خود گنجاند.
خبرگزاری خبر آنلاین با انتخاب عنوان" دولت باید منابع همسان سازی حقوق را تامین کند/ماجرای چک 5/3میلیارد تامین اجتماعی به زنجانی" به تشریح نشست پرداخت کرد.
باشگاه خبرنگاران جوان تیتر نشست خبری دکتر تقی نوربخش را "کاهش پرداخت از دید مردم نیازمند بودجه است/ کسری 750 میلیارد تومانی صندوق بیمه بیکاری" قرار داد و سپس یک گزارش کامل از این نشست ارائه کرد.
همچنین خبرگزاری آریا "پوشش بیمه‌ای 50 هزار کارگر ساختمانی تا اسفند" را مطرح کرد و به روند بیمه این گروه پرداخت.
تیتر روزنامه‌ ها و برخی از سایت‌ های خبری از نشست خبری مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی
همشهری :"پذیرش بیماران با اجرای طرح نظام ارجاع در بیمارستان‌های تأمین‌اجتماعی سرعت می‌گیرد"
ایران: "پرداخت 1300 میلیارد تومان از بدهی‌های دولت به تأمین‌اجتماعی"
شرق: "هدیه‌های مرتضوی غیرقانونی بود"
جام‌جم، هدف اقتصاد، راه مردم و سیاست روز: "افزایش 18 درصدی مستمری بازنشستگان"
قدس: "بدهی 60 هزار میلیاردی دولت به صندوق‌های بیمه‌ای"
جهان اقتصاد: "افزایش استفاده از بیمه‌بیکاری برخلاف ادعای کاهش بیکاران"
اسرار: "کسری 5 هزار میلیارد تومانی در تأمین‌اجتماعی"
جهان صنعت: "1500 میلیارد تومان اعتبار ذخیره شده داریم"
اقتصاد پویا، رسالت، مردمسالاری، اطلاعات، دنیای اقتصاد و تهران امروز: "افزایش 18 درصدی حقوق مستمری‌بگیران"
خراسان: "2 میلیون کارگر ساختمانی در نوبت بیمه اجتماعی هستند".
جمهوری اسلامی: "دولت دهم 60 هزار میلیارد تومان بدهی به صندوق‌های بیمه‌ای را به دولت جدید منتقل کرد"
اعتماد: "پرداختی تأمین‌اجتماعی را شفاف می‌کنیم".
جوان: "از 2 سال پیش ذخائر تأمین‌اجتماعی اضافه نشده است"
قانون: "بیمه زنان خانه‌دار و رفع مشکل بیمه هنرمندان"
سایت خبری افکار نیوز، پایگاه خبری و تحلیلی صراط، پایگاه خبری تدبیر 24، عصر خبر، بورس نیوز و تابناک: "ماجرای چک تأمین‌اجتماعی به زنجانی"
عرش نیوز، پارسینه، الف، آرت پرس، پول نیوز و پرس آنلاین: "افزایش حداقل 18 درصدی حقوق مستمری‌بگیران"
اکونیوز: "تأمین‌اجتماعی به کمک هدفمندی می‌آید"
شفاءآنلاین: "هیچ داروخانه‌ای از تأمین‌اجتماعی طلب ندارد" و "نیمی از جمعیت ایران تحت‌پوشش بیمه تأمین‌اجتماعی"
جام‌جم آنلاین، عصر ایران، جهان نیوز و هفت صبح: "اعلام جزئیات اجرای بیمه زنان خانه‌دار"