خانه

همایش دوم در یک نگاه

همایش دوم در یک نگاه

 
مراسم با قرائت قرآن مجید توسط همکارمان آقای گودرزی آغاز شد. پس از آن بلافاصله سرود جمهوری اسلامی پخش شد . گزارشی کوتاه از روند برگزاری همایش توسط دکتر نصیری داده شد و مدیرعامل موسسه نیز برای خیرمقدم به حضار پشت تریبون رفت.
ترکیب مهمانان مراسم افتتاحیه در واقع نشان روشنی از جایگاهی است که موسسه حسابرسی در سالهای اخیر یافته است. دوتن از اعضای هیات امناء، مدیرعامل محترم سازمان و 3 تن از اعضای هیات مدیره سازمان به علاوه معاون محترم فنی و درآمد، از جمله این مهمانان عالیقدر بودند.
دکتر نوربخش مدیرعامل محترم سازمان تامین اجتماعی پس از چوداریان پشت تریبون قرار گرفت. سخنرانی فنی و دقیق و کارشناسانه وی نشان از آشنایی عمیق او با موسسه و نقش حیاتی این نهاد در شفاف سازی فرایندهای مالی سازمان داشت .از نگاه حضار در این همایش می‌شد پی برد که دکتر نوربخش چه مقدار در سخنان خود به هدف زده است و آثار دلگرم شدن به آینده پررونق تر موسسه در وجنات حضار مشهود بود.
دکتر میدری معاون محترم وزارت رفاه نیز سخنان خود را پس از دکتر نوربخش ایراد کرد و به نکات دقیقی در حوزه حسابرسی اشاره کرد. پس از وی نوبت دکتر کبریایی زاده رییس محترم هیات مدیره سازمان بود که در سخنان خود به تفاوت آشکار موسسه حسابرسی هشیار و بینا با موسسه‌ای که تنها آرایه و زیور سازمان باشد اشاره روشنی داشت.
حضور پیر کهنسال صنعت ایران و عضو محترم هیات امنای سازمان حاضرانی را که او را می‌شناختند به وجد آورد. این وجد پس از آن‌که مجری برنامه‌ها اعلام کرد وی در این مراسم سخن خواهد گفت صدچندان شد.
مهندس محسن خلیلی عراقی سخنان خود را با ستایش از مدیرعامل موسسه به عنوان مدیری خوش‌فکر و معتمد آغاز کرد و سپس به موضوع حسابرسی و نقش یکتای آن در توسعه صنعتی و اقتصادی پرداخت.
مراسم افتتاحیه در کیفیتی فراتر از حد انتظار چه به لحاظ محتوایی و چه به لحاظ شکلی برگزار شد. علاوه بر سخنرانان مراسم افتتاحیه حضور مهندس سرخو و آقای ظفرزاده از اعضای محترم و برجسته هیات مدیره سازمان نیز شایان ذکر است.
پس از تنفسی نیم ساعته آقای حبیبیان و تیم همکارش (آقایان حجت جعفری و جلال و خانم نظریان) به ارائه گزارشی از کارگاه "بررسی بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌ها و راههای رسیدن به تلقی واحد" پرداختند. نحوه طرح مباحث نشان‌دهنده آن بود که بر روی این مبحث مدتها کار کرده‌اند و بر زیر و بم موضوع مسلط هستند.
برنامه‌های همایش پس از صرف ناهار و ادای نماز با ارائه گزارشی از کارگاه بررسی عوامل موثر بر ریزش مطالبات ادامه یافت. مدیریت این کارگاه بر عهده آقای رشیدی و همکاران وی آقایان باشی، مجرد وخانم سیدمیرزایی از موسسه و آقای اسدی و خانم حجازی از سازمان بودند.
پس از این پنل، معرفی و آموزش نرم‌افزارهای برنامه‌ریزی و حسابرسی توسط آقایان گلشنی و شیری و خانم عزیزی انجام شد.
 
برنامه بعدی همایش معرفی کارکنان نمونه موسسه در تهران و استانها بود. این برنامه احتمالا اولین برنامه ازین نوع در موسسه به شمار می‌رود. کارکنان نمونه و نیز کارکنان شایسته تقدیر در رده های حسابرس، سرپرست و سرپرست ارشد و کارمند غیر عملیاتی و نمایندگی نمونه و شایسته تقدیر با نظم خاصی معرفی شدند و لوح تقدیر و جایزه خود را از مدیران مجموعه دریافت کردند.
روز اول همایش مصادف بود با بیستمین سالگرد تاسیس موسسه و آخرین برنامه همایش در روز اول به روشن کردن شمع و بریدن کیک تولد موسسه گذشت.
 
 
روز دوم همایش نیز با تلاوت آیات قرآن مجید آغاز شد. بلافاصله بعد از آن پنل ارائه گزارش کارگاه "ارتقای سطح کیفی گزارش‌های حسابرسی توسط آقای مسعودی امین و تیم مربوطه متشکل از آقایان: استاد شمس احمدی، اسداللهی ، معینیان و غزلچهره اجرا شد . پس از پذیرایی میان وعده، سخنرانی دکتر کوهستانی در مورد ارتقای سلامت اداری ارائه شد و مورد توجه قرار گرفت. مدیریت و مهارتهای ارتباطی عنوان بخش بعدی بود که توسط آقایان مهرداد وفا و حسین زاده ارائه شد .
سخنرانی مدیرعامل موسسه و جلسه پرشور پرسش و پاسخ آخرین برگ از دفتر دومین همایش حرفه‌ای موسسه حسابرسی بود که در فضایی آرام ولی جدی برگزار شد. در بخش پرسش و پاسخ آقایان حسین زاده و دهقان و خانم محمدقلی نیز برای پاسخگویی به پرسش‌های تخصصی‌تر پشت میکروفون قرار گرفتند.
 
تعدادی از عکسهای این همایش در بخش گالری این سایت و در دسته بندی موضوعی برای بازدید قرار داده شده است