پیام مدیر عامل


به نام خداوند یکتا
 
      
بیش از ربع قرن از تاسیس موسسه حسابرسی تامین اجتماعی می گذرد. موسسه ای که رسالت اصلی آن ارائه خدمات حرفه ­ای حسابرسی و اطمینان­ بخشی در حوزه­ های فعالیت سازمان تامین اجتماعی است. موسسه ای دانش مدار، پویا، کارآمد که منطبق با آخرین استانداردهای حرفه ­ای به عنوان واحد نظارتی بزرگ­ترین سازمان ارائه دهنده خدمات بیمه­ ای و درمانی در سطح کشور به وظایف و ماموریت خود عمل می­نماید.
مهمترین وظیفه و ماموریت موسسه حسابرسی حصول اطمینان از صحت محاسبات بیمه­ ای واحدهای مشمول قانون تامین اجتماعی و همچنین بررسی عملکرد واحدهای تابعه سازمان در حوزه­ های بیمه­ ای و درمان در جهت تامین منافع شرکای اجتماعی سازمان شامل بیمه ­شدگان، بازنشستگان، مستمری بگیران وکارفرمایان می­باشد.
در حال حاضر موسسه حسابرسی تامین اجتماعی با ظرفیت بیش از 450 نفر نیروی متخصص و حرفه ای خود در سرتاسر کشور، در کنار تعامل و همکاری با موسسات حسابرسی عضو جامعه حسابداران رسمی و کارگزاری­های حرفه­ ای، تلاش نموده است ضمن حفظ جایگاه خود بعنوان مرجعی قابل استناد و اتکاء درحوزه تخصصی حسابرسی بیمه­ ای، در سایر حوزه­ های حرفه­ ای نیز سازمان تامین اجتماعی را در مسیر تحقق اهداف کلانش یاری رساند.
 
وظایف و ماموریت موسسه حسابرسی تامین اجتماعی را می­توان به شرح زیر برشمرد:
  1. بازرسی از دفاتر قانونی شرکت ها و موسسات حقوقی به منظور احقاق حقوق بیمه شدگان از نظر احراز سوابق و همچنین تعیین میزان حق بیمه واقعی به منظور استفاده از مزایای قانونی بیمه شده.
  2. حسابرسی داخلی از بخش های تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی اعم از مراکز درمانی و واحدهای بیمه ­ای سراسر کشور.
  3. حسابرسی عملیاتی و رعایت، از عملیات شرکت های تحت پوشش سازمان.
  4. ارائه خدمات و مشاوره در زمینه های حسابداری و مالی و استقرار سیستم ها در بخشهای اجرائی و شرکت های تابعه.
 
      بدین وسیله ضمن تشکر و قدردانی از همکاران صدیق و پرتلاش خود در سرتاسر کشور آرزوی توفیق، سربلندی و تندرستی ایشان را دارم.
به فضل الهی در آینده پیش رو، با هم افزائی، هم اندیشی و همراهی همکاران عزیزم و با تاکید بر آئین رفتار حرفه­ ای، نتایج درخشانی هم در کیفیت فعالیتهای حرفه ­ای و هم ارتقاء جایگاه و سطح حرفه ­ای همکاران بدست خواهد آمد.
 

باشگاه مخاطبان