پیام مدیرعامل مؤسسه حسابرسی تأمین اجتماعی به مناسبت گرامیداشت روز حسابدار

سعید حاجی سلطانی، مدیرعامل مؤسسه حسابرسی تأمین اجتماعی، ضمن تبریک روز حسابدار گفت: حرفه حسابرسی محدودکننده فساد و لازمه‌ی رشد و توسعه است.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه حسابرسی تأمین اجتماعی متن این پیام بدین شرح است:

"و ما ترازوهای عدل را به روز قیامت خواهیم نهاد و هیچ ستمی به هیچ نفسی نخواهد شد و اگر عملی به قدر دانه خردلی باشد در حساب آریم و تنها علم ما برای حسابگری کفایت خواهد کرد."

آیه 47 سوره مبارکه انبیاء

 

امروزه جایگاه حرفه حسابرسی و حسابداری و تأثیر مهم آن در عرصه اقتصاد بر کسی پوشیده نیست.

حرفه حسابرسی و حسابداری با عنایت به اصول رفتار حرفه‌­ای چون درست‌کاری، بی­‌طرفی، صلاحیت و مراقبت حرفه­‌ای، رازداری و امانت‌داری، فضای محدودی را برای فساد باقی می‌گذارد و در راستای تقویت نظام مالی کشور، شفاف‌سازی اقتصاد، ایجاد زمینه‌های لازم برای ارتقاء بهره‌وری، صرفه‌جویی در هزینه‌های عمومی کشور و همچنین مدیریت درست و دقیق منابع و دستیابی به توسعه، تأثیر بسزایی دارد.

بدیهی است پیشرفت و توسعه برای میهن اسلامی‌مان محقق نخواهد شد مگر با افزایش شفافیت و حذف فساد مالی به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین موانع توسعه که حرفه حسابداری در آن نقش اساسی ایفا می‌کند.

متخصصان این حرفه امانت‌دارانی هستند که دولت و ملت در صیانت و حراست از اموال عمومی به آن‌ها تکیه کرده‌اند و بار سنگین این مسئولیت را بر دوش ایشان نهاده‌اند تا پاکی و درستی به غبار کژی و ناراستی آلوده نگردد؛ که این خود گویای سختی فزاینده‌ی این شغل شریف است.

مؤسسه حسابرسی تأمین اجتماعی نیز به‌عنوان متولی امر حسابرسی در زمینه بازرسی دفاتر قانونی، همواره در تلاش است تا ضمن تحقق اهداف سازمان تأمین اجتماعی، خدمتگزار مردم شریف ایران اسلامی باشد.

اینجانب پانزدهم آذرماه روز حسابدار را که فرصتی ارزشمند و مغتنم برای ارج نهادن به خدمات جامعه حسابداری و حسابرسی است، به تمامی فعالان سخت کوش، متخصص و امین این حوزه، بخصوص همکاران گرانقدرم در سازمان تأمین اجتماعی و مؤسسه حسابرسی تأمین اجتماعی تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و از درگاه پروردگار مهربان، توفیق روزافزون ایشان را خواستارم.